Torina

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Torinë
Terinë
Fshat
Vendndodhja
Torinë is located in Kosova
Torinë
Torinë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Lipjan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 564 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 31′ 42″ Veri

21° 3′ 29″ Lindje

Torinë është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Terinë.

Shih dhe këtë[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]