Resinoci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Resinoc
Arbnor
Fshat
Vendndodhja
Resinoc is located in Kosova
Resinoc
Resinoc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Lipjan
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 31′ 17″ Veri

20° 56′ 9″ Lindje

Resinoc është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Arbnor.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]