Krojmira

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Krojmirë
Fshat
Vendndodhja
Krojmirë is located in Kosova
Krojmirë
Krojmirë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Lipjan
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 28′ 59″ Veri

20° 55′ 58″ Lindje

Krojmirë është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]