Leletiqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Leletiq
Rreze
Fshat
Vendndodhja
Leletiq is located in Kosova
Leletiq
Leletiq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Lipjan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 578 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 32′ 5″ Veri

21° 0′ 5″ Lindje

Leletiq është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Rreze.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]