Kraishti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kraisht
Kroisht
Fshat
Vendndodhja
Kraisht is located in Kosova
Kraisht
Kraisht
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Lipjan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 552 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 29′ 38″ Veri

21° 2′ 52″ Lindje

Kraisht është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Kroisht.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]