Brusa (Lipjan)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Brusë
Fshat
Vendndodhja
Brusë is located in Kosova
Brusë
Brusë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Lipjan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 829 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Prefiksi -
Targa 01
Koordinatat 42° 35′ 8″ Veri

21° 19′ 31″ Lindje

Brusë është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]