Konjuhi (Lipjan)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Konjuh
Drithnik
Fshat
Vendndodhja
Konjuh is located in Kosova
Konjuh
Konjuh
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Lipjan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 572 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 32′ 23″ Veri

21° 8′ 24″ Lindje

Konjuh është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Kojuh dhe Drithnik.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]