Divlaka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Divlakë
Dyflakë
Fshat
Vendndodhja
Divlakë is located in Kosova
Divlakë
Divlakë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Lipjan
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 858 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 30′ 26″ Veri

20° 52′ 23″ Lindje

Divlakë është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Fshatiuçëkë dhe Dyflakë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]