Shisharka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shisharkë
Shishar
Fshat
Vendndodhja
Shisharkë is located in Kosova
Shisharkë
Shisharkë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Lipjan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 884 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 35′ 12″ Veri

21° 15′ 51″ Lindje

Shisharkë është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Shishar.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]