Bregu i Zi (Lipjan)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Breg i Zi
Bregzi
Fshat
Vendndodhja
Breg i Zi is located in Kosova
Breg i Zi
Breg i Zi
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Lipjan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 544 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Prefiksi -
Targa 01
Koordinatat 42° 28′ 30″ Veri

21° 3′ 21″ Lindje

Breg i Zi është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Bregzi.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]