Hanroc

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hanroc
Hanros
Fshat
Vendndodhja
Hanroc is located in Kosova
Hanroc
Hanroc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Lipjan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 35′ 50″ Veri

21° 17′ 13″ Lindje

Hanroc është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Hanros.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]