Xhamia në fshatin Pozharan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Xhamia në fsh. Pozharan
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Pozharan, Viti, Kosovë
Ndërtuar 1890
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës 193

Xhamia në fsh. Pozharan është një monument i trashëgimisë kulturore në Pozharan, Viti, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor", i miratuar me numër .

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016. Burimi ka parametra të panjohur: |1= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]