Xhevat Ademi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Xhevat Ademi (maqedonisht: Џеват Адеми; i lindur më 8.12.1962, në Reçicë e Madhe, Tetovë) është një politikan shqiptar nga Maqedonia e Veriut. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Xhevat Ademi kandidoj si pjesë e BDI-së dhe u zgjodh deputet i legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Xhevat Ademi". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut. Marrë më 23 qershor 2017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)