Yahiro Kazama

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yahiro Kazama
Të dhënat personale
Emri i plotëYahiro Kazama
Data e lindjes (1961-10-16) 16 Tetor, 1961 (59 vjeç)
Vendi i lindjesShizuoka, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1984–1985Bayer Leverkusen
1985–1988Remscheid
1988–1989Eintracht Braunschweig
1989–1995Sanfrecce Hiroshima
1996–1997Remscheid
Ekipi kombëtar
1980–1983Japonia19(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Yahiro Kazama (lindur më 16 Tetor 1961) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 19 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1980 4 0
1981 8 0
1982 4 0
1983 3 0
Gjithsej 19 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]