Yarmouth (Skocia e Re)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Yarmouth (kthjellim).
Yarmouth
—  qytet  —
Pamje nga Yarmouth (Skocia e Re)
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Skocia e Re – stema Skocia e Re
Ndarja statistikore Kontea Yarmouth
Statistika dhe Territori
Koordinatat 43°50′10″V 66°07′03″P / 43.836111°V 66.1175°P / 43.836111; -66.1175 (Yarmouth)Koordinatat: 43°50′10″V 66°07′03″P / 43.836111°V 66.1175°P / 43.836111; -66.1175 (Yarmouth)
Lartësia 0 - 43 m (n.n.d)
Sipërfaqja 10,56 km2
Popullsia 7.162 banorë 2006
Dendësia 678,22 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-4
Prefiksi 902
Kodi Postar B5A, B0W
Vendndodhja
Yarmouth is located in Kanadaja
Yarmouth
Yarmouth
www.yarmouthonline.ca/

Yarmouth është një qytetKontea Yarmouth, Skocia e Re, Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 10.56 km² dhe popullsi 7162 banorë.[1]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8. 2. 2012. Marrë më 22. 10. 2012..  Check date values in: |access-date=, |date= (help)

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

  •  Commons: Yarmouth – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Ndarja administrative në Skocia e Re