Yasuhito Suzuki

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yasuhito Suzuki
Të dhënat personale
Emri i plotëYasuhito Suzuki
Data e lindjes (1959-12-19) 19 Dhjetor, 1959 (60 vjeç)
Vendi i lindjesOsaka, Japoni
PozicioniPortier
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1978–1982Yanmar Diesel
Ekipi kombëtar
1980Japonia4(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Yasuhito Suzuki (lindur më 19 Dhjetor 1959) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 4 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1980 4 0
Gjithsej 4 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]