Yasuto Honda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yasuto Honda
Të dhënat personale
Emri i plotëYasuto Honda
Data e lindjes (1969-06-25) 25 Qershor, 1969 (52 vjeç)
Vendi i lindjesFukuoka, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1988–1992Honda
1992–2006Kashima Antlers
Ekipi kombëtar
1995–1997Japonia29(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Yasuto Honda (lindur më 25 Qershor 1969) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 29 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1995 2 0
1996 13 0
1997 14 1
Gjithsej 29 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]