Yayoi Kobayashi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yayoi Kobayashi
Të dhënat personale
Emri i plotëYayoi Kobayashi
Data e lindjes (1981-09-18) 18 Shtator, 1981 (38 vjeç)
Vendi i lindjesTokyo, Japonia
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1997–2014Nippon TV Beleza223(50)
Ekipi kombëtar
1999–2004Japonia54(12)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Yayoi Kobayashi (小林 弥生 Kobayashi Yayoi?, lindur më 18 Shtator 1981) është një ish-futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 54 ndeshje dhe ka shënuar 12 gola.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1999 8 2
2000 1 0
2001 12 2
2002 11 1
2003 14 6
2004 8 1
Gjithsej 54 12

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]