Yohei Toyoda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yohei Toyoda
Të dhënat personale
Emri i plotëYohei Toyoda
Data e lindjes (1985-04-11) 11 Prill, 1985 (35 vjeç)
Vendi i lindjesIshikawa, Japoni
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualSagan Tosu
Numri11
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2004–2006Nagoya Grampus Eight
2007–2008Montedio Yamagata
2009Kyoto Sanga FC
2010–Sagan Tosu
Ekipi kombëtar
2013–2015Japonia8(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Yohei Toyoda (lindur më 11 Prill 1985) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 8 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2013 3 0
2014 3 1
2015 2 0
Gjithsej 8 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]