Yoichiro Kakitani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yoichiro Kakitani
Të dhënat personale
Emri i plotëYoichiro Kakitani
Data e lindjes (1990-01-03) 3 Janar, 1990 (30 vjeç)
Vendi i lindjesOsaka, Japoni
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualCerezo Osaka
Numri8
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2006–2014Cerezo Osaka129(37)
2009–2011Tokushima Vortis97(14)
2014–2015Basel18(4)
2016–Cerezo Osaka8(2)
Ekipi kombëtar
2013–2014Japonia14(5)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Yoichiro Kakitani (lindur më 3 janar 1990) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 18 ndeshje dhe ka shënuar 5 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2013 9 4
2014 9 1
Gjithsej 18 5

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]