Yoko Takahagi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yoko Takahagi
Të dhënat personale
Emri i plotëYoko Takahagi
Data e lindjes (1969-04-17) 17 Prill, 1969 (52 vjeç)
Vendi i lindjesJaponia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
Shinko Seiko FC Clair
Ekipi kombëtar
1986–1991Japonia31(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase . † Ndeshje (Gola).

Yoko Takahagi (高萩 陽子 Takahagi Yōko?, lindur më 17 Prill 1969) është një ish-futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 31 ndeshje.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1986 13 0
1987 2 0
1988 0 0
1989 6 0
1990 6 0
1991 4 0
Gjithsej 31 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]