Yoncq

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yoncq
Komunë
noform
Pamje nga Yoncq
Stema_figura
Vendndodhja
Yoncq is located in Franca
Yoncq
Yoncq
49°33′59″V 5°00′58″L / 49.566388888889°V 5.0161111111111°L / 49.566388888889; 5.0161111111111Koordinatat: 49°33′59″V 5°00′58″L / 49.566388888889°V 5.0161111111111°L / 49.566388888889; 5.0161111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.5 km2
Popullsia 110 banorë
Dendësia 7 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08210
INSEE 08502


Yoncq është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Yoncq ka një popullsi prej 110 banorë dhe sipërfaqe 15.5 km², me një dendësi prej 7 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Yoncq – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale