Yoshie Kasajima

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yoshie Kasajima
Të dhënat personale
Emri i plotëYoshie Kasajima
Data e lindjes (1975-05-12) 12 Maj, 1975 (44 vjeç)
Vendi i lindjesJaponia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
Shimizudaihachi SC
Urawa Reds
AS Elfen Sayama FC
Ekipi kombëtar
1999–2002Japonia24(4)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase . † Ndeshje (Gola).

Yoshie Kasajima (笠嶋 由恵 Kasajima Yoshie?, lindur më 12 Maj 1975) është një ish-futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 24 ndeshje dhe ka shënuar 4 gola.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1999 5 1
2000 5 0
2001 9 2
2002 5 1
Gjithsej 24 4

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]