Yoshikazu Nagai

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Yoshikazu Nagai
Të dhënat personale
Emri i plotë Yoshikazu Nagai
Data e lindjes (1952-04-06) 6 Prill, 1952 (65 vjeç)
Vendi i lindjes Saitama, Japoni
Pozita ne fushë Sulmues
Kariera profesioniste*
Vitet Klubi Ndesh. (Gls)
1971–1988 Furukawa Electric
Ekipi kombëtar
1971–1980 Japonia 69 (9)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Yoshikazu Nagai (lindur më 6 Prill 1952) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[redakto | redakto tekstin burimor]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 69 ndeshje dhe ka shënuar 9 gola.

Statistikat[redakto | redakto tekstin burimor]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1971 4 1
1972 0 0
1973 5 0
1974 4 1
1975 11 1
1976 17 2
1977 5 0
1978 12 1
1979 9 3
1980 2 0
Gjithsej 69 9

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]