Yoshinori Muto

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yoshinori Muto
Yoshinori-Muto-2015-07.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëYoshinori Muto
Data e lindjes (1992-07-15) 15 Korrik, 1992 (29 vjeç)
Vendi i lindjesTokyo, Japoni
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualMainz
Numri9
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2013–2015FC Tokyo
2015–Mainz
Ekipi kombëtar
2014–Japonia19(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Yoshinori Muto (lindur më 15 Korrik 1992) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 19 ndeshje dhe ka shënuar 2 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2014 6 1
2015 12 1
2016 1 0
Gjithsej 19 2

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]