Yoshio Furukawa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yoshio Furukawa
Të dhënat personale
Emri i plotëYoshio Furukawa
Data e lindjes (1934-07-05) 5 Korrik, 1934 (87 vjeç)
Vendi i lindjesOsaka, Japoni
PozicioniPortier
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
Dunlop Japan
Ekipi kombëtar
1956–1962Japonia19(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase . † Ndeshje (Gola).

Yoshio Furukawa (lindur më 5 Korrik 1934) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 19 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1956 3 0
1957 0 0
1958 3 0
1959 10 0
1960 0 0
1961 1 0
1962 2 0
Gjithsej 19 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]