Yoshiyuki Matsuyama

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yoshiyuki Matsuyama
Të dhënat personale
Emri i plotëYoshiyuki Matsuyama
Data e lindjes (1966-07-31) 31 Korrik, 1966 (55 vjeç)
Vendi i lindjesKyoto, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1989–1991Furukawa Electric
1991–1996Gamba Osaka
1997Kyoto Purple Sanga
Ekipi kombëtar
1987–1989Japonia10(4)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Yoshiyuki Matsuyama (lindur më 31 Korrik 1966) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 10 ndeshje dhe ka shënuar 4 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1987 9 4
1988 0 0
1989 1 0
Gjithsej 10 4

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]