Yosuke Ideguchi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yosuke Ideguchi
Të dhënat personale
Emri i plotëYosuke Ideguchi
Data e lindjes (1996-08-23) 23 Gusht, 1996 (25 vjeç)
Vendi i lindjesFukuoka, Japoni
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualGamba Osaka
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2014–Gamba Osaka60(8)
Ekipi kombëtar
2017–Japonia11(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Yosuke Ideguchi (lindur më 23 Gusht 1996) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 11 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2017 11 2
Gjithsej 11 2

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]