Yosuke Kashiwagi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yosuke Kashiwagi
Të dhënat personale
Emri i plotëYosuke Kashiwagi
Data e lindjes (1987-12-15) 15 Dhjetor, 1987 (33 vjeç)
Vendi i lindjesKobe, Japoni
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualUrawa Reds
Numri10
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2006–2009Sanfrecce Hiroshima
2010–Urawa Reds
Ekipi kombëtar
2010–Japonia7(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Yosuke Kashiwagi (lindur më 15 dhjetor 1987) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 7 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2010 1 0
2011 2 0
2012 1 0
2013 0 0
2014 0 0
2015 3 0
Gjithsej 7 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]