Yu Nakasato

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yu Nakasato
Yu Nakasato (27492683785) (cropped).jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëYu Nakasato
Data e lindjes (1994-07-14) 14 Korrik, 1994 (26 vjeç)
Vendi i lindjesTokyo, Japonia
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2011–Nippon TV Beleza102(16)
Ekipi kombëtar
2016–Japonia20(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Yu Nakasato (中里 優 Nakasato Yu?, lindur më 14 Korrik 1994) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 20 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2016 3 0
2017 13 0
2018 4 0
Gjithsej 20 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 2016, 2017 Arkivuar 23 mars 2019 tek Wayback Machine, 2018 Japan Football Association(japonisht)