Yugo Tatsuta

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yugo Tatsuta
Të dhënat personale
Emri i plotëYugo Tatsuta
Data e lindjes (1998-06-21) 21 Qershor, 1998 (23 vjeç)
Vendi i lindjesShizuoka, Japonia
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualShimizu S-Pulse
Numri2
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2017–Shimizu S-Pulse51(1)
Ekipi kombëtar
2019–Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Yugo Tatsuta (立田 悠悟 Tatsuta Yugo?, lindur më 21 Qershor 1998) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2019 1 0
Gjithsej 1 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]