Yuhei Tokunaga

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yuhei Tokunaga
Yuhei Tokunaga.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëYuhei Tokunaga
Data e lindjes (1983-09-25) 25 Shtator, 1983 (38 vjeç)
Vendi i lindjesNagasaki, Japoni
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualFC Tokyo
Numri2
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2003–2004FC Tokyo
2006–FC Tokyo
Ekipi kombëtar
2009–2013Japonia9(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Yuhei Tokunaga (lindur më 25 Shtator 1983) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 9 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2009 5 0
2010 2 0
2011 0 0
2012 0 0
2013 2 0
Gjithsej 9 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]