Yuichiro Nagai

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yuichiro Nagai
Të dhënat personale
Emri i plotëYuichiro Nagai
Data e lindjes (1979-02-14) 14 Shkurt, 1979 (42 vjeç)
Vendi i lindjesTokyo, Japoni
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualThespakusatsu Gunma
Numri11
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1997–2008Urawa Reds
1998–1999Karlsruhe
2009–2011Shimizu S-Pulse
2012–2013Yokohama FC
2014Arterivo Wakayama
2015–Thespakusatsu Gunma
Ekipi kombëtar
2003Japonia4(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Yuichiro Nagai (lindur më 14 Shkurt 1979) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 4 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2003 4 1
Gjithsej 4 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]