Yuiko Konno

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yuiko Konno
Të dhënat personale
Emri i plotëYuiko Konno
Data e lindjes (1980-10-10) 10 Tetor, 1980 (40 vjeç)
Vendi i lindjesChiba, Japonia
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
????–2010JEF United Chiba
Ekipi kombëtar
2010Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Yuiko Konno (金野 結子 Konno Yuiko?, lindur më 10 Tetor 1980) është një ish-futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2010 1 0
Gjithsej 1 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 2010 Japan Football Association(japonisht)