Yuji Sugano

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yuji Sugano
Të dhënat personale
Emri i plotëYuji Sugano
Data e lindjes (1961-04-14) 14 Prill, 1961 (58 vjeç)
Vendi i lindjesAichi, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
?–1992Nagoya Grampus Eight
Ekipi kombëtar
1988Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Yuji Sugano (lindur më 14 Prill 1961) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1988 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]