Yuka Miyazaki

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yuka Miyazaki
Të dhënat personale
Emri i plotëYuka Miyazaki
Data e lindjes (1983-10-13) 13 Tetor, 1983 (36 vjeç)
Vendi i lindjesMie, Japonia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1999–2005Iga FC Kunoichi80(3)
2006–2009TEPCO Mareeze
2013Okayama Yunogo Belle17(2)
Ekipi kombëtar
2001–2009Japonia18(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Yuka Miyazaki (宮﨑 有香 Miyazaki Yuka?, lindur më 13 Tetor 1983) është një ish-futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 18 ndeshje dhe ka shënuar 2 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1][2]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2001 5 0
2002 5 1
2003 6 1
2004 1 0
2005 0 0
2006 0 0
2007 0 0
2008 0 0
2009 1 0
Gjithsej 18 2

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]