Yuka Yamazaki

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yuka Yamazaki
Të dhënat personale
Emri i plotëYuka Yamazaki
Data e lindjes (1980-06-29) 29 Qershor, 1980 (41 vjeç)
Vendi i lindjesTokyo, Japonia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1995–2002Nippon TV Beleza
2003–2006Okayama Yunogo Belle
Ekipi kombëtar
2000–2001Japonia7(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Yuka Yamazaki (山崎 由加 Yamazaki Yuka?, lindur më 29 Qershor 1980) është një ish-futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 7 ndeshje.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2000 6 0
2001 1 0
Gjithsej 7 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]