Yukari Kinga

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yukari Kinga
Yukari Kinga in 2011.JPG
Të dhënat vetjake
Emri i plotëYukari Kinga
Datëlindja (1984-05-02) 2 Maj, 1984 (38 vjeç)
VendlindjaKanagawa, Japonia
PozicioniMbrojtës
Senior career*
VitetSkuadraParaqitjet(Golat)
2003–2010Nippon TV Beleza146(30)
2011–2013INAC Kobe Leonessa42(3)
2014Arsenal12(0)
2015–2016INAC Kobe Leonessa36(3)
2016–2017Canberra United13(3)
2017–2018Melbourne City25(5)
2019–Orca Kamogawa FC
Kombëtarja
2005–2016Japonia100(5)
* Senior club appearances and goals counted for the domestic league only

Yukari Kinga (近賀 ゆかり Kinga Yukari?, lindur më 2 Maj 1984) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 100 ndeshje dhe ka shënuar 5 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1][2]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2005 1 0
2006 2 0
2007 16 0
2008 18 1
2009 3 1
2010 15 2
2011 17 0
2012 15 1
2013 1 0
2014 4 0
2015 5 0
2016 3 0
Gjithsej 100 5

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Japan Football Association(japonisht)
  2. ^ 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015 Arkivuar 11 gusht 2018 tek Wayback Machine, 2016 Japan Football Association(japonisht)