Yuki Tsuchihashi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yuki Tsuchihashi
Të dhënat personale
Emri i plotëYuki Tsuchihashi
Data e lindjes (1980-01-16) 16 Janar, 1980 (40 vjeç)
Vendi i lindjesTokushima, Japonia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2002–2005Tasaki Perule FC61(9)
2006Ohara Gakuen JaSRA21(6)
2007–2012Urawa Reds113(5)
Ekipi kombëtar
2001Japonia4(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Yuki Tsuchihashi (土橋 優貴 Tsuchihashi Yuki?, lindur më 16 Janar 1980) është një ish-futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 4 ndeshje.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2001 4 0
Gjithsej 4 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]