Yuko Morimoto

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yuko Morimoto
Të dhënat personale
Emri i plotëYuko Morimoto
Vendi i lindjesJaponia
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
Prima Ham FC Kunoichi
Ekipi kombëtar
1993–1998Japonia10(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase . † Ndeshje (Gola).

Yuko Morimoto (森本 ゆう子 Morimoto Yuko?) është një ish-futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 10 ndeshje dhe ka shënuar 2 gola.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1993 2 0
1994 1 0
1995 0 0
1996 0 0
1997 5 2
1998 2 0
Gjithsej 10 2

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]