Yumi Obe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yumi Obe
Të dhënat personale
Emri i plotëYumi Obe
Data e lindjes (1975-02-15) 15 Shkurt, 1975 (45 vjeç)
Vendi i lindjesTottori, Japonia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1991–1998Nikko Securities Dream Ladies136(17)
1999OKI FC Winds13(2)
2000–2006TEPCO Mareeze108(2)
Ekipi kombëtar
1991–2004Japonia85(6)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Yumi Obe (lindur më 15 Shkurt 1975) është një ish-futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 85 ndeshje dhe ka shënuar 6 gola.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1991 1 0
1992 0 0
1993 2 0
1994 0 0
1995 10 1
1996 10 1
1997 4 0
1998 5 0
1999 6 2
2000 6 1
2001 12 1
2002 10 0
2003 15 0
2004 4 0
Gjithsej 85 6

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]