Yumi Watanabe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yumi Watanabe
Të dhënat personale
Emri i plotëYumi Watanabe
Data e lindjes (1970-07-02) 2 Korrik, 1970 (50 vjeç)
Vendi i lindjesJaponia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
Fujita Tendai SC Mercury
Ekipi kombëtar
1988–1991Japonia19(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase . † Ndeshje (Gola).

Yumi Watanabe (渡邊 由美 Watanabe Yumi?, lindur më 2 Korrik 1970) është një ish-futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 19 ndeshje dhe ka shënuar 2 gola.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1988 2 0
1989 9 2
1990 6 0
1991 2 0
Gjithsej 19 2

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]