Yuri Kawamura

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yuri Kawamura
Yuri Kawamura FIFA Women's World Cup CMR vs JPN June 12th, 2015.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëYuri Kawamura
Data e lindjes (1989-05-17) 17 Maj, 1989 (31 vjeç)
Vendi i lindjesNiigata, Japonia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2002–2012Albirex Niigata150(17)
2013JEF United Chiba13(0)
2014–2016Vegalta Sendai65(19)
2017Albirex Niigata0(0)
2017–North Carolina Courage10(0)
Ekipi kombëtar
2010–2017Japonia32(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Yuri Kawamura (川村 優理 Kawamura Yūri?, lindur më 17 Maj 1989) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 32 ndeshje dhe ka shënuar 2 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2010 2 0
2011 0 0
2012 0 0
2013 2 0
2014 7 1
2015 10 1
2016 8 0
2017 3 0
Gjithsej 32 2

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 2010, 2013, 2014, 2015 Archived 11 August 2018[Date mismatch] at the Wayback Machine., 2016, 2017 Archived 23 March 2019[Date mismatch] at the Wayback Machine. Japan Football Association(japonisht)