Yuria Obara

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yuria Obara
Të dhënat personale
Emri i plotëYuria Obara
Data e lindjes (1990-09-04) 4 Shtator, 1990 (31 vjeç)
Vendi i lindjesAomori, Japonia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2009–Albirex Niigata146(5)
Ekipi kombëtar
2014Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Yuria Obara (小原 由梨愛 Obara Yuria?, lindur më 4 Shtator 1990) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2014 1 0
Gjithsej 1 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 2014 Japan Football Association(japonisht)