Yusuke Minagawa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yusuke Minagawa
Të dhënat personale
Emri i plotëYusuke Minagawa
Data e lindjes (1991-10-09) 9 Tetor, 1991 (29 vjeç)
Vendi i lindjesTokyo, Japoni
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualSanfrecce Hiroshima
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2014–Sanfrecce Hiroshima
Ekipi kombëtar
2014Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Yusuke Minagawa (lindur më 9 Tetor 1991) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2014 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]