Yusuke Omi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yusuke Omi
Të dhënat personale
Emri i plotëYusuke Omi
Data e lindjes (1946-12-26) 26 Dhjetor, 1946 (74 vjeç)
Vendi i lindjesTokyo, Japoni
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1970–1974Hitachi
Ekipi kombëtar
1970Japonia5(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Yusuke Omi (lindur më 26 Dhjetor 1946) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 5 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1970 5 1
Gjithsej 5 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]