Yuto Sato

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yuto Sato
Të dhënat personale
Emri i plotëYuto Sato
Data e lindjes (1982-03-12) 12 Mars, 1982 (38 vjeç)
Vendi i lindjesSaitama, Japoni
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualJEF United Chiba
Numri7
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2000–2007JEF United Chiba
2008–2009Kyoto Sanga FC
2010–JEF United Chiba
Ekipi kombëtar
2006Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Yuto Sato (lindur më 12 Mars 1982) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2006 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]