Yuya Kubo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yuya Kubo
Football against poverty 2014 - Yuya Kubo.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëYuya Kubo
Data e lindjes (1993-12-24) 24 Dhjetor, 1993 (27 vjeç)
Vendi i lindjesYamaguchi, Japoni
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualYoung Boys
Numri31
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2011–2013Kyoto Sanga FC
2013–Young Boys
Ekipi kombëtar
2016–Japonia2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Yuya Kubo (lindur më 14 Dhjetor 1993) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2016 2 0
Gjithsej 2 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]