Yuya Osako

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yuya Osako
Yuya Osako 20140804.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëYuya Osako
Data e lindjes (1990-05-18) 18 Maj, 1990 (31 vjeç)
Vendi i lindjesKagoshima, Japoni
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualKöln
Numri13
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2009–2013Kashima Antlers
20141860 München
2014–Köln
Ekipi kombëtar
2013–2015Japonia15(3)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Yuya Osako (lindur më 18 Maj 1990) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 15 ndeshje dhe ka shënuar 3 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2013 6 3
2014 6 0
2015 3 0
Gjithsej 15 3

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]