Yvernaumont

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yvernaumont
Komunë
noform
Pamje nga Yvernaumont
Vendndodhja
Yvernaumont is located in Franca
Yvernaumont
Yvernaumont
49°40′42″V 4°39′31″L / 49.678333333333°V 4.6586111111111°L / 49.678333333333; 4.6586111111111Koordinatat: 49°40′42″V 4°39′31″L / 49.678333333333°V 4.6586111111111°L / 49.678333333333; 4.6586111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.82 km2
Popullsia 141 banorë
Dendësia 50 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08430
INSEE 08503


Yvernaumont është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Yvernaumont ka një popullsi prej 141 banorë dhe sipërfaqe 2.82 km², me një dendësi prej 50 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Yvernaumont – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale